Jaká bude Porciunkule roku 2020

Letošní Porciunkule bude pro všechny návštěvníky jiná. Stejně tak, jako je jiný i dosavadní průběh celého letošního roku, který do životů nás všech přinesl novou zkušenost: život v nouzovém stavu a obavy o zdraví nás a našich blízkých. Hostinnému se nákaza naštěstí vyhnula a za to jsme všichni rádi! 
A právě z důvodu opatrnosti a se vší zodpovědností zajistit co nejvyšší bezpečnost obyvatel před možným zavlečením nákazy Covid-19 do Hostinného jsme se rozhodli uspořádat letošní Porciunkuli bez davů lidí. Zamezí se tak vytváření podmínek pro přenos možné nákazy a zároveň budou dodržována všechna současná vládní bezpečnostní a hygienická opatření. Letos tedy pouť proběhne bez přítomnosti kolotočů a desítek prodejních stánků.
Porciunkule roku 2020 bude slavností v komornějším provedení, určená především pro nás Hostiňáky, a prožijeme ji tzv. „po sousedsku“. V pátek proběhne pravidelné zahájení Porciunkule v areálu hasičů Za Mlýnem a na sobotní odpoledne je připraven již tradiční program ve františkánském klášteře. Na sobotu připravujeme program i na náměstí. Odpoledne bude divadélko pro děti a v podvečerních a večerních hodinách zahrají téměř místní seskupení Jam & Bazar a Driák. Občerstvení zajistí místní provozovatelé a můžete se těšit i na lákavou nabídku regionálních produktů z Krkonoš.

Pevně věříme, že i přes skromnější pojetí letošní Porciunkule si tuto naši slavnost užijeme a bude pro nás všechny díky tomu, že bude jiná, výjimečná a nezapomenutelná.


více článků >
do zahájení letošního ročníku zbývá:

0

Dny

0

Hodiny

0

Minuty

0

Sekundy